Kırmızı Örümcek Zambak Bakım İpuçları

Zarif görünümlü bir bitki olan Red Spider Lily, evinize cızırtılı bir renk patlaması katıyor. Bu, nergis zambağının bir akrabasıdır ve büyümesi de kolaydır. Mevsim için çiçek açan bitkilerin çoğu yapıldığında, kırmızı örümcek zambak evinizi aydınlatmak için taze kızıl çiçeklerle onların yerini almaya hazırdır. Yaz sonunda çiçek kümeleri bekleyebilir veya (30-60 cm) boyunda büyüyen uzun, yapraksız gövdelerin üzerine düşebilir. Bitkinizi, kıvırcık çiçeklerine hayran kalacağınız bir bitki standına yerleştirin.

Çiçekleri kayış benzeri yapraklar takip eder ve kış boyunca yeşil kalır. Yaprakları kesmeden önce doğal olarak ölmelerine izin verin. Nergislere zarar verebileceği için çekmeyin. Bitkinizi satın alır almaz doldurun. Bunlar, soğutulması gerekmeyen sıcak huylu bitkilerdir. Hazır olduklarında çiçek açacaklar. Nergis zambağı gibi, Lycoris radiata da küçük bir saksıda olmayı sever ve bu şekilde en iyi çiçek açar.

Bu uzun ömürlü çok yıllık bir bitkidir ve yıllarca güzel çiçekler sağlayacaktır. Bu zambak, doğal yaşam alanı gibi, sıcak ve kurak bir yaz ve ardından yağışlı bir mevsimden sonra en iyi çiçek açma eğilimindedir. Aslında, Asya’daki fırtınalı mevsimde çiçek açması gerçeğinden başka bir yaygın adı olan Lily Kasırgası alır.

Saksı Değişimi nasıl olur? Bu örümcek zambak rahatsız edilmekten hoşlanmaz, bu nedenle nergisleri yalnızca saksısına dolduğunda bölün. Sade bir kreş kapını örtmek istiyorsanız, drenaj delikleri olmayan dekoratif bir kap olan bir saksıya koyun.

Kırmızı Örümcek Zambak Bakım İpuçları

Menşei: Çin

Yükseklik: En fazla (60 cm) yüksekliğindedir.

Işık: Parlak dolaylı ışık ortamlarında yetişmektedir.

Su: Bitki büyürken ve çiçek açarken iyice sulayın. Drenaj deliği ve boş drenaj saksısı olan bir saksı kullanın çünkü bu nergisler ıslak tutulursa çürüyebilir. İlkbahar ve yaz aylarında ancak nemli toprağı koruyarak çiçek açtıktan sonra suyu yavaş yavaş azaltın.

Nem: Bağıl nem % 40-50’dir. Kapalı bir evde klima veya fırın çalışırken nem büyük ölçüde düşer. Bir nemölçer kullanmak ve ev bitkileriniz için nemi artırmanın yollarını keşfetmek iyi bir fikirdir.

Sıcaklık: Ortalama oda (18-24 ° C) olması gerekmektedir.

Toprak: Turba yosunu bazlı saksı karışımı toprak kullanın.

Gübre: Her 2 haftada bir sonbaharda dengeli bir suda çözünür gübre ile besleyin.

Yayılma: Zambak ailesindeki tüm soğanlar gibi bunlar da zehirlidir, bu yüzden onları çocuklardan, kedilerden ve köpeklerden uzak tutun.

Write A Comment